Аналитическое агентство «ЗОВ»
26 мая, четверг, 00:00
 
Горячие новости:

Так то пухир чи ґадзуля? (частина перша)

Георгий Кашин
01 сентября 2020 г., вторник
Герой матеріалу (у центрі) під час розслідування журналістами програми «Схеми»
Герой матеріалу (у центрі) під час розслідування журналістами програми «Схеми»

Під час підготовки матеріалу використані відомості https://www.radiosvoboda.org/p/5622.html

Copyright © 2020 RFE/RL, Inc. Передруковується з дозволу Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода

Прийшла осінь, а з нею і боротьба за годівниці. Настирливо поширюються слухи про призначення Василя Васильовича Бурби до Міністерства внутрішніх справ України – для посилення, так би мовити. За публічними даними Бурба В.В. закінчив Національну академію СБУ, тривалий час служив у підрозділах Служби безпеки, потім у Головному управлінні розвідки Міноборони (начальник ГУР МО 15.10.2016-05.08.2020), генерал-полковник, учасник бойових дій.

Настирливо поширюються слухи про призначення Василя Бурби в МВС

А що за лаштунками публічності? Василь Бурба використовуючи своє службове становище в СБУ, а потім в ГУР МО, вів бізнес з кришування автоперекупників, налагодження корупційних схем в ДАІ й колишніх МРЕВ, не гидував продавати талони для спецавотранспорту, активно застосовував «торпеди» (підставних заявників про хабар) для подальшого шантажу корумпованих правоохоронців, оволодів навичками «менеджменту» порно індустріїєю і навіть відкрив власний бордель, організовував незаконні схеми видобутку та контрабанди бурштину, в зоні АТО/ООС кришував контрабанду товарів в обхід контрольних пунктів, розподіляв прибутки між топ чиновниками, які і зараз при владі. Межу корумпованої безкарності Василь Бурба здолав, коли включив отриманий хабар у 200 тис. USD до своєї декларації за 2019 рік. До Революції Гідності Василь Бурба «вислужувався» під керівництвом О.Якименко (тодішній керівник СБУ) та був призначений відповідальним за виконання ряду заходів (плани Бумеранг, Хвиля) злочинної влади по розгону Майдану. Через зв’язки та «особисті послуги» П.Порошенку уникнув люстрації.

До Революції Гідності Василь Бурба був призначений відповідальним за виконання ряду заходів злочинної влади по розгону Майдану

На початку війни на Сході України Бурба В.В. координував усі оперативні групи контррозвідки в зоні АТО – це саме у той час, коли відбулись Іловайська трагедія, значні втрати в боях під Дебальцевом та на Світлодарській дузі, коли був збитий ІЛ-76. Василь Бурба причетний до провалу операції українських розвідників в Криму і є одним з ймовірних джерел витоку інформації про ті події (плівки Деркача). Саме Бурба став основним фігурантом ряду інформаційних «вкидань» останнього часу, зокрема «плівок Єрмака» та інформаційної провокації зі справою вагнерівців в Білорусі. Є в українській мові такі слова «пухир» (рос. водянка) та «ґадзуля» (рос. навозный жук) від яких власно за різними версіями і пішло прізвище Бурба, то маєте змогу обрати, яке з них до нашого героя-Василя ближче.

Декілька фактів про ті події та імен причетних осіб.

На початку кар’єри В.Бурба певний час служив в київському Управлінні СБУ у відділі протидії корупції в правоохоронних органах (під керівництвом Довженко, з яким потім перейшов до Центрального управління СБУ). За специфікою роботи встановлював контакти з представниками внутрішньої безпеки (ВБ) профільних відомств (міліція, податкова, прокуратура), обіцяючи їм «всіляке сприяння». Але далі, отримавши доступ до матеріалів розслідувань та напрацювань ВБ запускав «торпеду» (схема, при якій цивільна особа виступає заявником про хабар працівнику міліції, податкової, прокуратури) з подальшим «відкупом» за закриття, або просто продавав матеріали оперативних розробок ВБ їх фігурантам по 5-10 тис. USD,

Окремим напрямом «бізнесу» Бурби стали ДАІ і колишні МРЕВ

Окремим напрямом «бізнесу» Бурби стали ДАІ і колишні МРЕВ. Під його «ковпаком» опинився начальник МРЕВ №1 Києва Мороз І.А., сина якого напередодні «взяли» з наркотиками, а потім кримінальну справу «закрили». Відтоді «вкидки» та «ліва реєстрація» стали для Василя постійним прибутком (схеми із підміною авто на більш високого класу та/або «очищення» історій). На рівні київського міського УДАІ Бурба підтримував особистий контакт по всім «сірим» і «чорним» схемам з Шмельовим В.Ю., а через нього з Жуком Р.М. та Салагаником В.І., які безпосередньо вводили реєстраційні картки в базу даних УДАІ та були причетні до незаконної постановки автотранспорту на облік.

Київський авторинок став «оперативною площадкою» Василя Бурби, де він кожної суботи зустрічався з «агентами»-перекупами, які звітували про дохід та передавали відсоток на «дах». Коли Василя спіткала невдача і його новенький «Міцубісі Паджеро» викрали, то крадія швидко знайшли, помістили у СІЗО і Василь Васильович особисто його відлупцював та переконав відшкодувати вартість авто (контроль за діяльністю СІЗО здійснював О.Конотопенко, який відтоді став довіреною особою Бурби).

Призначення у 2010 році Василя Бурби начальником 2-го управління Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ супроводжувалось скандалом, пов’язаним з продажом оперативних талонів для спецтранспорту. Розслідуванням служби внутрішньої безпеки ГУБОЗ МВС було встановлено, що у оборутці були задіяні начальник МРЕВ Мороз А.І. через свого посередника (під час затримання якого в його машині був Карпушин С.Ю.), та Бурба В.В., який діяв через зазначеного Карпушина С.Ю., і котрий тривалий час виступав у Бурби куратором ДАІ (потім за клопотанням Бурби був призначений в Національне агентство запобігання корупції, де був звинувачений у блокуванні розслідування корупції в НАЗК).

У той же період Василь Бурба заохотився до бізнесу секспослуг. Відомо, що він особисто контактував з О.М. Неклюдовим, який працював начальником сектору Святошинського РУ ГУ МВС України в м. Києві і отримав там великий досвід «кришування» повій в районі, який дорозвинув в управлінні боротьби з торгівлєю людьми та злочинами проти моральності ГУ МВС України в м. Києві. Олександр Неклюдов потоваришував з відомими сутенером «Монтана», він же Ковальчук В.П., через якого передавались кошти від нього й від інших сутенерів працівникам ГУБКОЗ та особисто В.Бурбі. За деякими даними куратором по лінії бізнесу секспослуг у нашого героя був Бондар Д.Ю., який у той час виконував функції посередника, отримував кошти і від міліціантів і від сутенерів в Києві, підтримував контакти в інших регіонах з кришування порно вебстудій та оплати за «дах».

Під легендою необхідності проведення оперативних комбінацій Василь Васильович відкрив у Києві підпільний публічний дім, який працював до кінця 2018 року і виручку від якого порноділець привласнював (підконтрольний бордель було закрито через конфлікт між працівниками ГВБКОЗ київського главку СБУ та начальником управління по боротьбі з торгівлею людьми ГУ Нацполіції Сотниковим).

У 2011 році, коли В.Бурба був нагороджений Орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеню, у країні тривали процес над Юлією Тимошенко та кримінальна справа проти Леоніда Кучми, набирали обертів плівки майора Мельниченко, відбулась серія терактів в українських містах, розпочавшись з Макіївки. І саме Василь Васильович Бурба у той час знаходячись на посаді начальника 2-го управління «К» ГУ СБУ координував роботу з правоохоронними органами, прокуратурою, Мінобороною й судовою владою і що напевно підтверджує його залучення до тих подій.

У СБУ у той самий час починає «активно працювати» Якименко О.Г., спочатку керівником Управління СБУ в Севастополі, потім у Донецькій області, а з 2012 очолює головне управління «К» — тобто стає безпосереднім керівником Бурби. Нагадаємо, що О.Якименко звинувачений у державній зраді і це саме він керував СБУ, коли на вулиці Києва вийшли озброєні снайпери і спецназ. Про ступінь довіри між Якименко і Бурбою свідчать опубліковані матеріали про операції «Бумерант» та «Хвиля» по зачистці Євромайдана і у яких Бурба є відповідальним за ряд заходів.

Через особисту відданість президенту Василь Бурба уникнув люстрації

Проте, через особисту відданість П.Порошенку та виконання для нього ряду специфічних завдань проти політичних опонентів, Василь Бурба уникнув люстрації, натомість був відправлений на відповідальну роботу в АТО. Від травня 2014 до липня 2015 він координує роботу усіх оперативних груп контррозвідки СБУ в зоні АТО. УСІХ груп контррозвідки і САМЕ тоді, коли відбувається Іловайська трагедія, крупні втрати в боях під Дебальцевом і на Світлодарській дузі, коли під Луганськом збитий військово-транспортний літак Іл-76, коли наші військові були тривалий час замкнені на межі державного кордону поміж російським і сепарським вогнем. Стратегія і тактика бойових дій є результатом і наслідком ефективної розвідки. То хто має нести персональну відповідальність за прорахунки розвідки й контррозвідку того періоду? І чи будуть визнані обтяжуючими обставинами порушення військового обов’язку дії з прокладання наркотрафіку та координації контрабандних схем?

Далі буде

Ваш голос учтён!
нравится
не нравится Рейтинг:
24
Всего голосов: 30
Комментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: *
Сообщение: *
Нет комментариев
05:01
10:22
08:12
08:15
15:41
10:30
08:38
08:04
19:14
10:23
10:07
18:23
14:49
11:39
11:02
21:27
21:27
21:16
Все новости    Архив


 
© 2013—2022 Аналитическое агентство «ЗОВ» (Зона особого внимания)  // Обратная связь  | 0.082
Использование любых материалов, размещённых на сайте, разрешается при условии ссылки на zov.od.ua.
Яндекс.Метрика