Аналитическое агентство «ЗОВ»
26 мая, четверг, 00:00
 
Горячие новости:

Так то пухир чи ґадзуля? (частина друга). Про що мовчить ДБР

Георгий Кашин
07 сентября 2020 г., понедельник
Начальник главного управления разведки МО Украины Василий Бурба (фото ukranews.com)
Начальник главного управления разведки МО Украины Василий Бурба (фото ukranews.com)

Продовжуємо публікацію матеріалів про Василя Бурбу, відомого після скандалу із зривом так званої «спецоперації СБУ» з бойовиками ЧВК Вагнера

Основний фігурант нещодавно відкритого Державним бюро розслідувння кримінального провадження Василь Васильович Бурба намагається проповзти на керівництво або МВС, або СБУ. Причина банальна — з попередньої посади його «попросили», але «ясла» Василя без влади не такі вже й повні та й «воли» потроху розбрідаються.

Є така звичайна українська практика — при звільненні керівника проводити аудит фінансово-господарської діяльності установи, яку він очолював. У більшості випадків аудит виявляє низку так би мовити «побутових» порушень і їх усувають (зазвичай комусь догани і штрафи, а Іншому «віддячність», ну то таке життя). Але буває й по іншому, коли приховати зловживання ну ніяк неможливо і їх масштаб ну просто зашквальний, відкривають кримінальне провадження, як сталося у нашому випадку.

Державним бюро розслідувань розпочато досудове розслідування щодо фактів розкрадання державних коштів у сфері оборони, за ознаками злочину, передбаченого ч. 5 ст.191 КК України «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем» (кримінальне провадження №62019000000001514 від 26.09.2019). У Головному управлінні розвідки Міноборони (ГУР МО) за період керування відомством Василем Бурбою, відбулось і викрито зловживання службовим становищем особисто ним та рядом посадових осіб підпорядкованого військового формування. Укладались завідомо збиткові договори з суб’єктами господарювання, підконтрольними розвідці та особисто службистам, за злочинними оборутками поставлялось телекомунікаційне обладнання, спеціальні технічні засоби, комплекси моніторингу стільникового зв’язку, вартість яких значно завищено, а якість і достовірність походження сумнівні, проведено сплату за програмне забезпечення, що по факту не поставлялось та на зазначене обладнання не встановлювалось. У наслідку державним інтересам нанесено збитків в особо великих розмірах.

У ході розслідування встановлено, що В.Бурбою спільно з його поплічниками з ГУР МО П.Яцюком, І.Табурцом, С.Дворецьким, О.Оксьотовичем організовано злочинну схему особистого збагачення та «тіньових» маніпуляцій з бюджетними коштами шляхом приховування договорів закупівель через нібито їх секретність (підводили під гриф обмеження доступу процедур і договорів). Так, аналіз фінансово-господарської діяльності задіяних у злочиній схемі 2017-2019 років ТОВ «РДЛ», ТОВ «НЕФ Криптон» та ТОВ «Криптон-М» засвідчив, що на рахунки цих товариств систематично перераховувались значні суми від неплатників НДС (такими є суб’єкти ОРД та розвідувальні органи), загальна сума яких перевищує 980 мільйонів грн., і з яких було виведено «в тінь» більше ніж 388 мільйонів. Тобто майже 40% бюджетних коштів було вкрадено та відмито через фіктивні підприємства (які доречи, є фігурантами інших кримінальних справ, не парились розвідники про послід).

Заключення цієї історії Бурби і Ко має бути в українському експресивному хайку:

великі руки!

розплата нестерпно!

скоро!

Ваш голос учтён!
нравится
не нравится Рейтинг:
10
Всего голосов: 12
Комментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: *
Сообщение: *
Нет комментариев
05:01
10:22
08:12
08:15
15:41
10:30
08:38
08:04
19:14
10:23
10:07
18:23
14:49
11:39
11:02
21:27
21:27
21:16
Все новости    Архив


 
© 2013—2022 Аналитическое агентство «ЗОВ» (Зона особого внимания)  // Обратная связь  | 0.067
Использование любых материалов, размещённых на сайте, разрешается при условии ссылки на zov.od.ua.
Яндекс.Метрика