Аналитическое агентство «ЗОВ»
26 мая, четверг, 00:00
 
Горячие новости:

Осторожно: кандидаты! ч. 2-я

19 октября 2020 г., понедельник
При всём богатстве выбора... Что, правда, нет альтернативы?
При всём богатстве выбора... Что, правда, нет альтернативы?

Продолжаем начатый в предыдущей части рассказ. Со скромной чиновницей — главой Базарьянки Буруджой мы уже познакомились. Самое время уделить внимание лицу, связанному с ней прочными узами. Не только родственными.

Людмила Покровщук, 08.11.1956 р.н., уродженка м. Запоріжжя. Зареєстрована та мешкає за адресою: Одеська область, Татарбунарський район, с. Тузли. Як ФОП Покровщук Л.В. не зареєстрована. Наразі працює вчителем в Тузлівській ЗОШ.

Бабушка — божий одуванчик. Но что скрывается под овечьей шкурой?
Бабушка — божий одуванчик. Но что скрывается под овечьей шкурой?

Очолювала Тузлівську сільську раду з 2006 по 2015 рік і тричі притягувалася до відповідальності за вчинення цілої низки корупційних правопорушень.

У грудні 2006 р., при проведенні перевірки використання земель сільськогосподарського призначення на території Тузлівської сільради, правоохоронними органами було встановлено факт корупційного діяння з боку Покровщук Л.В., яка уклала угоду на оренду ділянки з Тузлівською школою-інтернатом (де директором був її чоловік). Вказана земля знаходилась поза межами села і територіально відносилась до районних угідь, таким чином, розпоряджатись нею Покровщук Л.В. не мала права.

У лютому 2009 р. було виявлено факти привласнення бюджетних коштів у вигляді незаконного отримання премій головою Тузлівської сільської ради Покровщук Л.В.

В цілому, Л.Покровщук тричі притягувалася судом до адміністративної відповідальності за вчинення корупційних правопорушень з накладенням адміністративних стягнень. Рішення суду про наявність в діях Покровщук Л. В. ознак складу правопорушень, передбачених Законом України «Про боротьбу з корупцією», набрали чинності.

Вчинення державним службовцем корупційного правопорушення, відповідно до Закону України «Про державну службу», є підставою для припинення державної служби шляхом її звільнення із займаної посади. У зв’язку з даною ситуацією, Прокуратура району звернулася до сесії Тузлiвської сільської ради з поданням про дострокове припинення повноважень Тузлiвського сільського голови.

Правоохоронні органи розглядають інші справи по Л.Покровщук до теперішнього часу.

Зараз в провадженні СВ Татарбунарського ВП АВП ГУНП в Одеській області перебуває відкрите кримінальне провадження щодо Покровщук Л.В., яке внесене до Єдиного реєстру досудового розслідування 02.02.2016 року за ч.2. ст..191 КК України, за інформацією отриманої з Державної фінансової інспекції в Одеській області, щодо результатів ревізії фінансової господарської діяльності Тузлівської сільської ради з 01.01.2012 по 31.08.2015 роки, по якому на даний час проводиться досудове розслідування.

Всебічну підтримку в виборчому процесі надає її чоловік Михайло Покровщук, який притягувався до кримінальної відповідальності за фактами привласнення бюджетних коштів в особливо великих розмірах, зловживання службовим становищем та підробки документів.

Ну, як то кажуть, «муж и жена – одна сатана!»… Нічого дивного, але пан Покровщук перевершив дружину та діяв ще більш цинічно: він обирав самих беззахисних и тих, хто ніяк не може самостійно протистояти свавіллю — дітей-сиріт…

Он и жена — одна сатана!
Он и жена — одна сатана!

Ось деякі витяги з судового рішення по його скандальній справі:

«Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 1-8/11, дата ухвалення рішення: 02.09.2011, суд: Татарбунарський районний суд Одеської області, форма судочинства: кримінальне.

... М.Покровщук, будучи засновником приватного підприємства «Дитячий оздоровчий пансіонат «Мрія», зареєстрованого за адресою: Одеська область, Білгород-Дністровський район, смт. Сергіївка, в період часу з червня по жовтень 2009 року організував разом . розтрату бюджетних коштів в сумі 149 600грн, в 2009 році виділених з державного бюджету Тузлівському навчально-виховному комбінату на оздоровлення дітей-сиріт. Після звільнення з Тузлівського НВК у М.Покровщука виник умисел заволодіти зазначеними коштами.

М.Покровщук, будучи засновником ПП ДОП «Мрія», будучи єдиним розпорядником коштів підприємства, в зв'язку з цим володіючи організаційно-розпорядчими та адміністративно-фінансовими функціями, при цьому маючи трудовий стаж роботи в якості директора Тузлівського НВК з 1995 року по 20.03. 2009 року та, користуючись авторитетом серед колишніх підлеглих, діючи умисно, усвідомлюючи, що роботи по організації послуг з проживання та відповідні послуги оздоровчого характеру дітей-сиріт Тузлівського НВК за вказаним договором виконуватися не будуть, вступив в змову на розтрату бюджетних коштів Тузловського НВК в сумі 149 600 грн шляхом службового підроблення з виконуючою обов'язки директора Тузловського НВК Т.Мазурік і керуючим ПП ДОП «Мрія».

Таким чином, діючи за планом Покровщука, група осіб привласнила всі виділені державою кошти на оздоровлення дітей-сиріт гроші — спочатку 50 000, потім 60 000, 39 600 грн, потім і все інше.

Красть, как известно, грешно. А у детей, тем более, сирот —так вообще западло. Впрочем, для кого как...
Красть, как известно, грешно. А у детей, тем более, сирот —так вообще западло. Впрочем, для кого как...

«Згідно з висновком судово-економічної експертизи № 35/3264 від 16.06.10г, а також акту КРУ в Одеській області №470-15 / 10 від 25.02.2010г. «Про результати ревізії фінансово-господарської діяльності комунального закладу «Тузлівський НВК «Загальноосвітня школа 1-3 ступенів-школа-інтернат-ліцей» за період з 01.01.2009р. по 31.10.2009г. протягом червня-жовтня 2009р року Тузлівським НВК безпідставно перераховано кошти на рахунок ПП ДОП «Мрія» за документально не підтверджені послуги на загальну суму 149 600грн, таким чином комунальній установі завдано матеріальної шкоди в особливо-великих розмірах, що в двісті п'ятдесят і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян». І це тільки один епізод з безлічі його правопорушень.

Начальник Управління освіти Одеської ОДА, який свідчив на суді, характеризував роботу М.Покровщука наступним чином: «Контракт з М.Покровщуком, як з директором Тузлівського НВК, був укладений в 1996 році. У 2001 році у керівництва Управління освіти виникли сумніви з приводу продовження контракту з М.Покровщуком, оскільки при проведенні перевірок були виявлені порушення фінансової та господарської діяльності. Але контракт був продовжений на рік і восени 2003 року знову розглядалося питання про звільнення М.Покровщука з займаної посади в зв'язку з нововиявленими порушеннями. У 2005 році порушення з боку М.Покровщука знову мали місце, було порушено кримінальну справу, пов'язану з його фондом «Людяність». У 2009 році термін дії контракту Управління освіти з М.Покровщуком закінчувався і М.Покровщук був звільнений з займаної посади, оскільки підстав було більш, ніж достатньо. Кожна перевірка КРУ обов'язково виявляла порушення фінансової та господарської діяльності в Тузлівському НВК».

Головний спеціаліст відділу шкіл та інтернатів та соц. захисту неповнолітніх Управління освіти ОДА, що також свідчив на суді, пояснив: «Про ПП ДОП «Мрія» я ніколи не чув, і якби діти оздоровлювалися в «Мрії», керівництво ТУВК мало б подати відповідний звіт, однак такий звіт в Управління освіти не надходив». Такі ж свідчення дали самі діти-сироти, вихованці інтернату — тому що ніякого літнього відпочинку в Сергіївці не було, хоча державні кошти на нього були успішно виведені, освоєні та привласнені.

Так вы говорите, никакие богатства мира не стоят слезинки ребёнка?
Так вы говорите, никакие богатства мира не стоят слезинки ребёнка?

Ця гучна справа та інші спроби привласнення Покровщуком територій та майнового комплексу Тузлівського НВК супроводжувались чисельними публікаціями в ЗМІ та викликали палке обурення місцевих мешканців. Боротьба жителів Тузлів, небайдужих до долі дітей, за підсумком увінчалася успіхом. Люди змогли дочекатися остаточного зняття Покровщука з займаної посади, запобігли замахам незаконної приватизації та спільними зусиллями повернули в громаду державне майно Тузлівского НВК.

Таким чином, епоха самочинного панування Покровщуків наразі добігла закономірного кінця, як усім здавалося.

Але не так склалося як гадалося, і зараз пані Покровщук, яка неодноразово реалізовувала незаконні схеми щодо заволодіння земельними ділянками, не дивлячись на чисельні корупційні правопорушення та притягнення до відповідальності, чисельні скарги односельчан та взагалі м’яко кажучи геть з усіх боків зіпсовану репутацію знов балотується у голови ОТГ!

Отже, розкрадачі державної власності і корупціонери, які крали у беззахисних, використовуючи свої посади, розкрадаючи гроші громадськості, залазили в карман кожному жителю села, вдруге намагаються пролізти у владу в Тузлах?

Подружжя Покровщуків зараз може розповідати людям про те, як жилося гарно при їх царюванні, і що всі ці події були давно та не правда, але робити вибір щодо надання їм дозволу на відновлення їх злочинної діяльності віддаючи свій голос на виборах – є злочином щодо себе особисто.

За словами політологів, місцеві вибори 2020 року стануть завершальним етапом децентралізації, яка розпочалась 5 років тому. Влада, яку мешканці громад оберуть для представлення їхніх інтересів, матиме набагато більше повноважень, ніж попередники. Завдяки децентралізації більшість податків залишатиметься у місцевих бюджетах. Це означає, що громади матимуть більше фінансів, якими розпоряджатимуться на власний розсуд — на користь громаді та її мешканцям. Ці кошти вони зможуть витрачати на розвиток інфраструктури, освіту, медицину, культуру, спорт тощо. Тому є дуже важливим робити свій вибір розмірковано та максимально зважено, ураховуючи особистості всіх кандидатів, які претендують на пост голови Тузлівської ОТГ, бо саме від вашого вибору залежить майбутнє громади та її мешканців.

Алексей Самгин
Ваш голос учтён!
нравится
не нравится Рейтинг:
4
Всего голосов: 4
Комментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: *
Сообщение: *
Нет комментариев
05:01
10:22
08:12
08:15
15:41
10:30
08:38
08:04
19:14
10:23
10:07
18:23
14:49
11:39
11:02
21:27
21:27
21:16
Все новости    Архив


 
© 2013—2022 Аналитическое агентство «ЗОВ» (Зона особого внимания)  // Обратная связь  | 0.083
Использование любых материалов, размещённых на сайте, разрешается при условии ссылки на zov.od.ua.
Яндекс.Метрика